منطقه بازاریابی

Menu

شش کار که باعث از بین رفتن بازدیدهای سایت میشود

شش کار که باعث از بین رفتن بازدیدهای سایت میشود

۱. پخش موسیقی هنگام ورود کاربران به وب‌سایت شما

خیلی از افراد زمانی که برای طراحی سایت مراجعه میکنند این درخواست را دارند که برروی سایت موسقی قرار گیرد و در هنگام ورود کاربر به سایت کاربر از موسیقی سایت لذت ببرد ولی هیچ‌چیز آزار دهنده‌تر از این نیست که برای پیدا کردن محتوای مورد نظر وارد وب‌سایت شوید و همزمان با ورود شما یک موسیقی ناهنجار پخش شود و به هیچوجه نتوانید موسیقی پخش شده را قطع کنید ، یکی از نکات منفی پخش موسیقی در سایت این است که لود وبسایت را زمانبر مینماید و باعث سنگین شدن صفحه اصلی سایت و کاهش امتیاز سایت در موتور جستجو میشود

۲. صفحه ناقص «تماس با ما»

برای داشتن صفحه «تماس با ما» خوب، باید به صورتی این صفحه رو طراحی کنید تا کاربر برای بدست آوردن اطلاعات تماس و یا آدرس ایمیل شما، نیازی به جستجو در بالا و پایین صفحه نداشته باشد.

۳. قرار ندادن لینک شبکه‌های اجتماعی

امروزه قرار دادن لینک شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و … در وب‌سایت‌تان باعث شکل‌گیری اعتماد بین شما و کاربران‌تان می‌شود،البته لینکهایی که فعال باشند مدنظر است نه اینکه لینکها غیر فعالی که فقط به صورت ظاهری قرار دارند .

۴. نداشتن نسخه موبایل

اکثر مردم در تمام نقاط دنیا، در وقت‌های بیکاری خود با موبایل و تبلت خود به سراغ وب‌سایت‌های خبری و تولید محتوا می‌روند. نداشتن نسخه موبایل باعث افت ترافیک شما می‌شود،همچنین این موضوع برای موتورهای جستجو اهمیت ویژه ای پیدا نموده و وبسایتهایی که نسخه موبایل و تبلت ندارند امتیاز کمتری نسبت به وبسایتهایی که دارای نمایه موبایل و تبلت هستند پیدا میکنند. پس اگر به دنبال یک جایگاه مناسب در موتورهای جستجو هستید وبسایت شما باید تمام المانهای مورد نیاز برای گرفتن امتیاز خوب در موتورهای جستجو را داشته باشد.

 

۵. استفاده از تبلیغات پاپ‌آپ

یکی از منفورترین روش‌های کسب درآمد و تبلیغات، استفاده از پاپ‌آپ است که باعث کاهش ترافیک وب‌سایت و نارضایتی کاربران‌تان می‌شود.

۶. استفاده از عنوان و متنی که با هم هماهنگی ندارند

عنوان‌هایی که برای مطالب‌تان انتخاب می‌کنید، بایستی با ماهیت مطلب همخوانی داشته باشد. زمانی که یک کاربر با عنوانی نامرتبط به مطلب شما می‌رسد، به سرعت وب‌سایت‌تان را ترک خواهد کرد.

Categories:   بازاریابی اینترنتی

یک دیدگاه