منطقه بازاریابی

Menu

 

مهارت هایی که باید کسب کنید

برای برتری در هر فعالیتی، خواه ذهنی مانند معامله گری و یا فیزیکی مانند شنا کردن، نیاز به فراگیری یک سری مهارت های به خصوص داریم. این مهارت ها، ابزارهای لازم برای نگاه کردن به رویدادها، فکر کردن در مورد آنها و نشان دادن عکس العمل مناسب به آن رویدادها هستند و نبایستی لزوما مبتنی بر عادات یا آموخته های قبلی باشند.

اما در هر فعالیت، علاوه بر حرکات ظاهری که هرکسی می تواند در آنها خبره شود، یک استراتژی یا شیوه تفکر نیز نهفته است که زیربنای برتری و موفقیت در آن زمینه است که هرچند تعداد کمی از افراد دارای آن هستند، اما میتوان آن را یاد گرفت.

هر شیوه تفکر به یک سری از رویکردها در رابطه با اهداف و چالش های پیش رو نیاز دارد . بهتر است این رویکردها را تکنیک های ذهنی یا مهارت های به خدمت گرفتن تفکر توصیف کنیم. مثلا یکی از این مهارت ها می تواند توانایی شناسایی شرایطی باشد که طی آن شخص مرتکب یکی از اشتباهات رایج معامله گری می شود، باشد (البته شناسایی، قبل از ارتکاب آن). برخی از سایر تکنیک ها یا مهارت ها موارد زیر را شامل می شوند:

  1. ساز و کار رسیدن به هدف را یاد بگیرید، به گونه ای که همیشه با نگاهی مثبت بر آنچه می خواهید به دست آورید تمرکز کنید و نه آنچه از آن ترس دارید.

 

  1. نحوه شناسایی مهارت های لازم برای پیشرفت در تجارت را بیاموزید و بر توسعه آنها تمرکز کنید، به پول خود صرفا یک محول جانبی آن مهارت هاست تمرکز نکنید.

 

  1. یاد بگیرید که چگونه خود را مرتبا اصلاح کنید که بتوانید با میل و رغبت به تغییرات بنیادی که در شرایط بازار رخ می دهد واکنش نشان دهید.
  2. مقدار ریسکی که با آن مشکلی ندارید (حد ریسک مورد قبول)را مشخص کنید، یاد بگیرید که چگونه بعدا در ضمن حفظ نگاه بی طرفانه به فعالیت های بازار آن را بالاتر ببرید و به فراخور شرایط آن را اصلاح کنید.

 

  1. یاد بگیرید که چگونه به محض شناسایی فرصت ها از آنها استفاده کرده و معاملات خود را انجام دهید. و بیاموزید که به بازار اجازه دهید که تعیین کند چه مقدار سود کافیست و از ذهنیات خود برای تعیین پتانسیل سود و میزان کافی بودن یا نبودن آن استفاده نکنید.

 

  1. یاد بگیرید که چگونه باورها و عقایدتان را سازمان دهی کنید تا ادراک شما از حرکت بازار را به درستی کنترل کنند.

 

  1. چگونگی پیدا کردن یک نگاه بی طرف نسبت به بازار را یاد بگیرید و آن را حفظ کنید.

 

  1. بیاموزید که تحت چه شرایطی دریافت های شهودیتان نسبت به بازار درست و قابل اطمینان هستند و بر اساس آنها عمل کنید.

 

از کتاب معامله گر منضبط، نوشته مارک داگلاس و ترجمه مهندس احسان سپهریان

Categories:   بازاریابی, کسب و کار, مقالات

یک دیدگاه